Ministar u Vladi Kantona Sarajevo Bojan Bošnjak još uvijek se nalazi u pritvoru. Gospodin Bošnjak suočen je sa optužbama za zloupotrebu položaja. Uvjereni u njegovu nevinosti iz Vlade Kantona Sarajevo najavili su proteste podrške gospodinu Bošnjaku.
“To je čovjek koji ne bi ni mrava zgazio. On je toliko fin, dobar i kulturan momak prije svega. Sumnjam u neku zavjeru kada je sve ovo u pitanju, ali ne bi sada puno o tome. Vidjeli smo da mu je jako teško u pritvoru jer jednostavno nije iz tog svijeta. Nadamo se da će što prije izaći na slobodu, a dok se to ne desi da pokažemo da smo uz njega napraviti ćemo jedne proteste podrške našem dragom kolegi. Uvjereni smo da je nevin i da će se to na kraju i dokazati”, rekao je Nihad Uk, premijer Kantona Sarajevo.
Gospodin Uk pozvao je sve ministre, zaposlenike vlade i građane da se pridruže ovim protestima.
“Kada uhapse nekoga iz SDA tu nema dileme da je kriv, ali sada je skroz druga priča u pitanju. Ne znam stvarno šta je razlog ovog hapšenje. Ja lično garantujem za tog momka. Pozivam sve građane da nam se pridruže na ovim protestima. Moramo pokazati da smo uz gospodina Bošnjaka i da se nećemo predati. Pravda je spore, ali na kraju se uvijek sazna prava istina. Ministrima i zaposlenicima vlade je dolazak obavezan. Je ću biti na čelu kolone i idemo ispred zgrade tužilaštva da tražimo odgovore na neka pitanja”,, dodao je Uk.