Usprkos dolasku hladnijeg vremena građani Vogošće još uvijek muku muče sa grijanjem. Nadležni prebacuju lopticu sa jednih na druge, a građani se smrzavaju. Zbog svega toga u Vogošći je proglašen početak novog ledenog doba.

“Ovo stvarno prelazi sve granice dobrog ukusa više. Dok se oni dogovore oko toga koje nadležan da nama pusti grijanje mi ćemo se smrznuti ovdje u našim domovima. Stvarno je krajnje vrijeme da dobijemo to grijanje jer je sve hladnije i hladnije. Zima je pred vratima, a oni se idalje prepucavaju. Ulice su nam se već polako počele lediti, a o ostalim stvarima da i ne govorim. Stvarno više nema smisla i očekujemo da se ovaj problem uskoro riješi. Mi već sada možemo proglasiti početak novog ledenog doba ovdje kod nas u Vogošći. Nadam se ipak da neće trajati kao prethodno ledeno doba koje je trajalo oko 103.000 godina”, rekao je Munir Klima, stanovnik Vogošće.

Nakon službenog proglašenja početka novog ledenog doba, mnoge stvari su se u Vogošći promijenile.

“Više ovdje ništa nije kao što je bilo prije. Sada živimo dosta mirniji život i jedini nam je cilj da se ugrijemo. Radimo sve kako bi to postigli. Umjesto običnih pasa lutalica koji nisu pogodni za ovako niske temperature ulice su naselili haskiji, a mi ćemo sve više i više početi koristi sanke. Također, viđeno je i par polarnih medvjeda na trgu. Ovaj novi način života bez grijanja nam se za sviđa više samo se nadamo da ćemo se uspjeti izboriti sa hladnoćom”, dodao je gospodi Klima.