Nedavno su objavljeni rezultati istraživanja kako se informišu građani Bosne i Hercegovine. Kako je bilo i očekivano, oko 87,5% ispitanika se informiše putem internet, ali nisu svi izvori medijski portali. Jedan Twitter nalog je uspio da dođe na listu online medija kao glavno sredstvo informisanja.
“Statistika je pokazala da građani itekako ozbiljno shvataju Twitter nalog Hane Hadžiavdagić, koji čitaju svakodnevno. Iako je ona sklona pisanju isključivo svog ličnog osvrta na raznorazne teme, ipak je uvrštena u izvor informacija. To možda najbolje pokazuje pravu sliku pismenosti i zrelosti naših građana, obzirom da kroz statuse Hane Hadžiavdagić, kreiraju mišljenje o određenoj temi, bez ikakve želje za ličnom analizom, istraživanjem i procjenom, što je jako porazan podatak”, navodi Mutevelija Kalkulator, voditelj projekta istraživanja.
Sama Hana nije krila oduševljenje zbog istraživanja, i pozdravila je građane koji prate njen rad i mišljenje najljepšim komplimentima.
“Zaista hvala svima od srca kojima moje mišljenje nešto znači. Mnogi dušmani će reći da sam ovakva ili onakva, ali dušmani šic-šic, vidite da me narod voli! Meni je samo bitno da sam ja popularna i u centru pažnje, za ostalo se ne brinem. Sve će doći na svoje, ali pažnja javnosti i popularnost uvijek moraju biti na nivou. To mi omogućava da gradim svoju karijeru dalje i da se etabliram. Svima koji me ne prate, toplo bi im preporučila da to urade, kako bi čuli koju pametnu riječ i shvatili nešto kroz moj pogleda gledanja na stvari”, istakla je Hana Hadžiavdagić.
Među ostalim online izvorima pored portala i Haninog Twittera, našla se Facebook stranica Sabita izTarčina, te Mece Cazina.